Entre ville et campagne (tussen stad en platteland)
Het oude station van Bastogne is aan een tweede leven begonnen: er wonen nu ezels! Ja, u leest dit goed: ezels en een hele boel andere beesten, tot groot jolijt van klein en groot.
Bij aankomst aan het spoorwegstation wordt u verwelkomd door de familie Delperdange. Het is de oudste zoon die heel de clan in dit avontuur heeft meegesleept. Er is een winkelrtje, waar de producten van de boerderij - ezelinnenmelk was een bekend schoonheidsproduct van Cleopatra -, streekproducten en decoratieve voorwerpen worden verkocht, en een eetgelegenheid voor een snelle hap.
Buiten zijn de meeste rails verwijderd. De dieren lopen er rustig te grazen en verorberen de netels en de distels. Kuikens, kippen, eenden, een hond en katten maken het plaatje compleet.
Entre Ville et Campagne is de ideale plek voor kinderen om zich uit te leven na een ochtendje winkelen of cultuur snuiven in Bastogne. Ze krijgen er de gelegenheid om deze minder gekende viervoeters beter te leren kennen en om, mogelijk voor de eerste keer, een ritje te maken op hun rug. De dieren zijn erg gehoorzaam en helemaal niet zo koppig als men beweert. De tochtjes gaan in alle veiligheid door. Ze volgen het traject van de RAVeL.
Het oordeel van de redactie
Het gaat om een nieuw initiatief, dus nog in ontwikkeling, maar we waren zeer opgetogen over het contact met de eigenaar. Na verloop van tijd zal ook de inrichting steeds gezelliger worden. De eigenaar voorziet een ruimte om te spelen en de dieren te ontmoeten.
Tarief
Ezeltochten:
- 1 u.: € 19;
- mogelijkheid om meerdere ezels te huren, tegen een afnemende prijs.
- reservering gewenst, zeker voor groepen.
Openingsuren
.
Adres
Avenue de la Gare 15
6600 Bastogne
Province du Luxembourg
Tel.: +32.61217927